Dziś jest Międzynarodowy…

Kategorie Historia

Dziś jest Międzynarodowy Dzień UFO!
Dlaczego akurat 2 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień UFO? To nietypowe święto rozpoczęło się 18 lat temu w 2001 roku, ale przypomina o zupełnie innym wydarzeniu – to właśnie tego dnia, w roku 1947, wydarzył się tak zwany incydent w Roswell.

Wszystko zaczęło się od doniesień pary farmerów, którzy stwierdzili, że 2 lipca 1947 roku widzieli UFO. W oficjalnym komunikacie armii z 8 lipca stwierdzono, że po zgłoszeniu od jednego z okolicznych mieszkańców wojsko odnalazło i zabezpieczyło wrak latającego dysku. Jeszcze wieczorem tego samego dnia pojawiło się inne oświadczenie. O tym, że żadnego latającego dysku nie było, a powodem całego zamieszania są resztki balonu meteorologicznego.
Dziękuje @RFpNeFeFiFcL za przypomnienie [;

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii – tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#rocznicanadzisiaj #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #ufo #foliarskieopowiesci #obcy #kosmici #foliarze #usa #roswell